Pomoc i wsparcie techniczne Rezervante

Pierwszym krokiem jaki musisz zrobić po zalogowaniu do Twojego systemu rezerwacji, jest ustawienie najważniejszych parametrów całego systemu rezerwacji.

W tym celu wybierz w menu podręcznym zakładkę "Konfiguracja", a następnie przejdź do działu o tej samej nazwie.


Wszystkim parametrom działu "Konfiguracja" musisz się uważnie przyjrzeć, ponieważ będą one decydowały o większości systemu rezerwacji. Teraz omówimy najważniejsze z parametrów:

Tytuł systemu - ta nazwa będzie wyświetlać się w pasku przeglądarki internetowej, zatem warto wpisać tam nazwę swojej firmy, aby klient wiedział gdzie się aktualnie znajduje.

Czy klienci mogą zakładać konta - domyślnie jest ustawiona opcja Tak, czyli klienci mogą rejestrować się w systemie rezerwacji i składać w nim rezerwacje terminów. Jeśli chcesz traktować Rezervante jako wewnętrzny system planowania czasu pracy i nie chcesz dawać klientom możliwości rezerwowania wizyt, oznacz to pole jako Nie.

Czy osoby bez konta mogą przeglądać kalendarze
- domyślnie ustawiona jako Tak. Jeśli jednak nie chcesz niezarejestrowanym osobom pozwalać na wgląd w wolne terminy, zaznacz jako Nie. Jest to szczególnie istotne, kiedy obawiasz się że konkurencja będzie przeglądać Twoje kalendarze.

- domyślnie ustawiony jako 10. Jest to ilość rezerwacji, jakie może złożyć klient na przyszłe terminy. Zbyt duża liczba pozwoli klientom zapisywać się na wiele terminów i zablokować w ten sposób go dla innych klientów. Rezerwacje odwołane nie są wliczane podczas sprawdzania, czy klient może jeszcze składać rezerwacje, tj. jeśli limit wynosi 10, a klient ma 9 rezerwacji aktywnych i 1 odwołaną, będzie mógł zapisać się jeszcze na 1 wizytę.

- domyślnie ustawiony jako 1. Ustawienie wyższej liczby jest wskazane, kiedy chcesz aby klienci mogli składać wizyty za swoich znajomych. Wtedy powinni mieć możliwość rezerwowania większej ilości wizyt na dany termin.

- domyślnie ustawione jako 1. Ten parametr ma za zadanie nie pozwolić klientom na rezerwowanie usług "na ostatnią chwilę", np. jeśli potrzebujesz 3 godzin na przygotowanie się do przyjęcia klienta, ten parametr powinien wynosić wtedy 3.

Ile dni do przodu można składać rezerwacje - domyślnie ustawione jako 60. Zmniejszenie tego parametru blokuje klientom możliwość rezerwacji na zbyt odległy termin. Jest to szczególnie ważne, gdy terminarze usług zmieniają się dość często.

Typ wysyłki emaili - domyślnie ustawiona jako Bez uwierzytelnienia. Wskazane jest jednak wybranie opcji Uwierzytelniona. Dzięki temu mamy znacznie większą pewność, że wysyłane przez Twój system powiadomienia email, nie trafią do folderu SPAM klientów. Po wybraniu opcji Uwierzytelnionej, pojawi się kilka dodatkowych pól: serwer SMTP, login konta email, hasło konta email. Wpisz tam ustawienia konta email, z którego będą wysyłane powiadomienia do klientów.

- domyślnie ustawiona jako 24, czyli system wysyła przypomnienie o wizycie na 24 godziny przed rezerwowanym terminem.
Zobacz co mówią o systemie rezerwacji nasi klienci

"System Rezervante to zintegrowane narzędzie za pomocą którego mogę prawidłowo zarządzać organizacją zajęć. W jednym miejscu posiadam bazę klientów do których nie zmieniając systemu operacyjnego mogę kierować korespondencję. "
Elżbieta Zalewska

Byliśmy także w mediach

Media o naszym systemie rezerwacyjnym

Nieustannie pracujemy nad rozwojem systemu

68037

użytkowników

dokonujących na co dzień rezerwacji

1136042

rezerwacji

złożonych do tej pory poprzez Reservante

1155969

usług

na które zapisali się do tej pory klienci

Wypróbuj za darmo

(30-dniowy okres testowy - bez opłat, bez umowy - zrezygnuj, kiedy chcesz)