Pomoc i wsparcie techniczne Rezervante

Aby umożliwić klientom składanie rezerwacji, musisz dodać kalendarze, a potem przypisać do nich usługi. W tym kroku zajmiemy się dodawaniem kalendarzy.

Aby dodać kalendarz, musisz udać się do działu "Kalendarze", a potem kliknąć "Dodaj kalendarz".

Właściwe skonfigurowanie kalendarza jest uzależnione od rodzaju firmy, jaką prowadzisz, dlatego ten etap potraktuj z dużą uwagą. W formularzu dodawania kalendarza, ważne będzie dla Ciebie kilka pól. Oto one:

Sposób wyświetlania - masz do wyboru dwie formy wyświetlania kalendarza klientom. Będzie to typowy kalendarz lub wirtualny doradca. Więcej o wirtualnym doradcy dowiesz się tutaj.

Dostępność terminów
- jest to bardzo ważne pole. Ustala się w nim zasadę korzystania przez klientów z usług przypisanych do kalendarza. Jeśli kalendarz dotyczy czasu pracy pracownika, a pracownik dostępny jest w określonych godzinach pracy, wtedy należy wybrać opcję Według godzin pracy. Jeśli natomiast prowadzisz np. klub fitness, tj. pojedyncza usługa będzie dostępna tylko w konkretnym terminie, np. co tydzień w piątek o godzinie 20:00, wtedy wybierz opcję Samemu wybiorę terminy.

Limit rezerwacji - określ tutaj ile osób może się jednocześnie zapisać na dany termin, np. jeśli prowadzisz zajęcia grupowe lub jeśli masz kilka takich samych stanowisk (kabiny solarium).

Obsługa karnetów - pole to jest istotne, jeśli chcesz aby tylko klienci posiadający karnety, zapisywali się na wizyty. Wybierz wtedy opcję Tylko karnety.

Płatności online - podobnie jak pole dot. karnetów. Jeśli zintegrujesz swój system z systemem płatności, możesz zażądać od klientów płacenia za usługi przelewami elektronicznymi.

Dzień rozpoczęcia kalendarza - domyślnie kalendarz wyświetla się od poniedziałku do niedzieli. Jeśli jednak wolisz, aby kalendarz wyświetlał się 7 dni począwszy od dnia aktualnego, zmień tą opcję na Dzień dzisiejszy.

Publikuj kalendarz - jeżeli z Twojego systemu rezerwacji już korzystają klienci i nie chcesz aby zobaczyli oni nie do końca skonfigurowany kalendarz, nie publikuj go od razu. Po dodaniu przypisz do niego usługi i dopiero gdy będziesz mieć pewność, przejdź ponownie do edycji kalendarza i opublikuj go.

Zobacz co mówią o systemie rezerwacji nasi klienci

"W dzisiejszych czasach możliwość zapisów na zajęcia online jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, zarówno dla naszych Klientów jak i dla nas. Dzięki Rezervante nasi Klienci łatwo mogą zaplanować swoje zapisy i zarządzać nimi. Nam Rezerwante pomogło uporządkować rezerwacje, usprawniło kontakt z Klientami i odciążyło pracę recepcji."
Marta Zawada

Byliśmy także w mediach

Media o naszym systemie rezerwacyjnym

Nieustannie pracujemy nad rozwojem systemu

Wprowadziliśmy do Rezervante nowy system płatności za wizyty - Transferuj.pl.

50164

użytkowników

dokonujących na co dzień rezerwacji

688097

rezerwacji

złożonych do tej pory poprzez Reservante

708422

usług

na które zapisali się do tej pory klienci